VVD blij met nieuwe brug binnengracht tussen Spuistraat en Kerkstraat

De voetgangersbrug over de binnengracht tussen de Spuistraat en Kerkstraat is vernieuwd. Vanuit de VVD is door Elise de Graaf meerdere malen aandacht gevraagd voor de brug in de raadscommissie Ruimte. De werkzaamheden hebben afgelopen week plaatsgevonden en veel inwoners zijn blij met het resultaat.

De brug was al enige tijd flink verouderd wat aanleiding was voor de VVD om hier aandacht voor te vragen. Wij zijn blij met het resultaat en horen veel positieve signalen vanuit de inwoners van de gemeente. Bezoekers van het centrum maar ook de bezoekers van de Noorderkerk kunnen nu weer gebruik maken van een splinternieuwe en goede brug. 

Beheerplan Bruggen Bunschoten

Afgelopen jaar werd ook het beheerplan bruggen vastgesteld. Het ‘Beheerplan Bruggen Bunschoten heeft als doel inzicht te geven in het beheer en onderhoud van de bruggenen de kosten die daarmee gemoeid zijn. Vanuit de eisen die gesteld worden aan veiligheid, onderhoudstoestand en beeldkwaliteit worden de kaders bepaald voor het efficiënt beheren en onderhouden van het areaal aan bruggen, normen voor onderhoud aan bestaand

Onze gemeente telt 75 bruggen. De VVD wil dat bruggen in onze gemeente van goede en veilige kwaliteit zijn, zeker in het centrumgebied waar het gebruik hoog is en veel bezoekers van het dorp en de weekmarkt lopen. 

In 2022 wordt groot onderhoud gepleegd aan deze bruggen:

  • Broerswetering (B08)
  • Wilgenstraat (B19)
  • Stadsspui (B35)
  • Bikkersweg (B39)
  • Kiekendief (B45)
  • Sint Nicolaashoofd (B48)
  • De Kronkels (B49 en B50)
  • Nicolaas Beetstraat (B53)

In 2022 worden deze bruggen vernieuwd:

  • Wilde Zwaan (B41)
  • Kiekendief (B45)

Voor informatie over groot onderhoud van bruggen kunt u kijken op pagina 4 van het Bruggen Beheerplan Bunschoten. 

Bruggenbeheerplan: Klik hier